Šestošolci so pod točko opiši svoj nepozabni dogodek iz šolskih klopi napisali:

• izlet v Postojnsko jamo;
  • ko se je v 3. razredu zgodil pretep zaradi ene punce;
  • »gasilska vaja« v 1. razredu, vsi smo se prestrašili in začeli jokati;
  • šola v naravi;
  • igranje nogometa pri športu;
  • ko smo pisali spis, smo mislili, da bomo pisali zelo slabo, nekateri so pisali 4 in kričali od sreče;
  • v tem razredu se pogosto zgodijo nesreče (razbije se lijak, razbije se ura …);
  • v naši klopi je polno smeha in zanimivih stvari.

Sedmošolci na to vprašanje brez razmislika največkrat zapišejo, da je to šola v naravi. Pišejo o šolskih odmorih, ko so se skrivali po šoli, se smejali. Ne bodo pa pozabili nekega kepanja, ko je bil še sneg. Nepozabna izkušnja sem ji je zdel tudi adrenalinski park v Podzemlju. V razredu pa so tudi takšni učenci, ko jim je lepo, ko se med šolsko uro pogleda kakšen film.

Kakšne spomine pa imajo osmošolci? Driftanje po šoli? Pretep? Opomin zaradi grdih besed? Opomin zaradi neprimernega vedenja? Vse to. Nekdo pa ne bo pozabil, ko ga je razredničarka Manja pohvalila.

Devetošolci pa imajo tako nenavadne spomine, da jih kar sami povprašajte o njih. Niso za v javnost.