Prispevek je pripravila sedmošolka Ela Šuštarič.

Knjiga Mateta Dolenca Kako dolg je čas je letos vključena v projekt Rastem s knjigo.

To je nacionalni projekt, ki spodbujanja bralno kulturo. Projekt osnovnošolce in srednješolce motivira za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih skuša spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic.

O knjigi:
Zgodbe v knjigi so razdeljene na dva dela: morske in kopenske. Knjigo je izdala založba Beletrina, ilustrirala pa jo je Ana Maraž.

Moje mnenje:
Poglavja v knjigi sploh niso tako dolga, kot sem pričakovala, da bodo. Vsako od njih te malo spodbudi k razmišljanju. Zgodbe si je enostavno predstavljati, kot da se ti odvijajo pred očmi. Meni je bila všeč, saj je drugačna od večine knjig, ki sem jih prebrala. Po svoje je zanimiva, ampak včasih težje razumljiva.

Če jo povohaš, lepo diši, :))